Urobil som rozhodnutie 3

Autor: Stanislav Barta | 15.11.2011 o 7:40 | (upravené 22.11.2011 o 20:37) Karma článku: 3,06 | Prečítané:  1013x

Takže klientovu dôveru už máte a teraz čo ďalej. Teraz prichádza rovnako ťažká, ak nie ešte ťažšia fáza a tou je udržanie si jeho dôvery alebo ešte lepšie: uistenie ho v jeho rozhodnutí, dôverovať vám. Určite to mnohí z vás poznajú z vlastnej skúsenosti. Klient potrebuje cítiť, že sa niekto o neho stará a nie je len ďalším číslom v databáze.

Preto študujeme analýzy trhu, sledujeme fundamentálne správy, čítame články s odbornou tématikou a samozrejme chodíme s otvorenými očami a „zapnutými" ušami. Musel som použiť tento výraz z jedného semináru Ako komunikovať. Spíker tam vysvetľoval zmysel počúvať a vnímať tých, s ktorými komunikujeme a keďže bol Čech, tak to vyznievalo ešte o stupeň humornejšie. Citujem „oni totižto uši nevypadaj jestli jsou zapnuty nebo vypnuty"... Získavame čo najväčšie množstvo informácií, potom ich vyfiltrujeme, spracujeme a následne posielame klientovi formou e-mailu. Robievame to v pravidelných intervaloch. Služba, ktorú poskytujeme, je v prvom rade o kvalitných informáciách a analýzach.

Nie menej dôležitý je dôvod, z akého klient vyžaduje vykonanie tejto služby. Spravidla je to kúpa, vysporiadania majetku manželov prípadne dedičstva, či splatenia záväzku a to tak voči banke ako aj tretím osobám. Podľa typu alebo závažnosti dôvodu, prispôsobujeme spôsob, akým danú službu vykonávame. Každý z nich má svoje špecifiká, tak napríklad taká následná kúpa. Tu potrebujeme zosúladiť lokalitu, dostupnosť, občiansku vybavenosť, možnosť športového ako aj oddychového vyžitia avšak rozhodujúci je čas. Spravidla to býva mesiac prípadne dva.

Vysporiadanie majetku manželov prípadne dedičstva je špecifikum s veľkým „Š". To je asi hlavný dôvod, prečo som sa ešte neoženil. Samozrejme mohlo by to byť aj tým, že som nemal a nemám ženu, ktorá by si ma chcela vziať Tu sa na jednom mieste nakumuluje toľko rôznorodých faktorov a v kombinácii s emóciami tvoria obyčajne niekoľko ročný proces. Zrazu zistíte, že máte iného brata, sestru, či manžela, manželku, akých ste poznali pred tým. Vplyvom týchto okolností sa prejaví charakter človeka.

Samostatnú kapitolu tvorí splatenie záväzku voči tretím osobám, resp. banke. Myslím si, že väčšina z nás už bola, prípadne stále je (tak ako ja) finančne zaviazaná niekomu alebo niečomu. Spravidla je tento záväzok „beh na dlhú trať", aj keď sa to tak na začiatku nemusí javiť. Nechcem sa veľmi rozpisovať na túto tému, keďže je plná negativizmu a ja som sa rozhodol vysielať pozitívnu energiu

Týmto by som ukončil dnešnú tému starostlivosti o klienta. Mojou obľúbenou frázou je: všetko je to o ľuďoch. Všade, kde je prítomný ľudský faktor, tak ten rozhoduje. Keby som to mal zhrnúť do jednej vety, použil by som prirovnanie ku kvetinke: ak sa o ňu dobre staráme, odmení nás svojou krásou a farbami, ak ju zanedbávame, výsledkom je nevýrazné, povädnuté chúďatko. Preto sa dobre starajte o svoje „kvetinky" a oni vás za to odmenia.

 

Posielam vám všetkým toľko pozitívnej energie, koľko si želáte. Buďte šťastní, buďte usmievaví a tešte sa zo života tak ako ja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?