Urobil som rozhodnutie 2

Autor: Stanislav Barta | 11.11.2011 o 8:00 | (upravené 22.11.2011 o 20:37) Karma článku: 4,05 | Prečítané:  861x

Tí z vás, ktorí čítali môj blog Urobil som rozhodnutie, vedia, tí, ktorí ho ešte nečítali - prečítajte si ho J Píšem v ňom o zmenách a rozhodnutiach v našom živote. Sľúbil som sa podeliť s vami o moje pocity a skúsenosti, ktoré súvisia s mojim rozhodnutím, nedávno urobeným. A ja svoje sľuby dodržujem. Slovo robí človeka. Ja si to dovolím upraviť - plnenie sľubov robí človeka. Naše priateľky, partnerky, ženy a mamy by o tom vedeli rozprávať...

Ja by som vám chcel dnes porozprávať o mojom nedávnom rozhodnutí sa. Akonáhle som sa cítil „vyhoretý" a začala sa mi zahmlievať moja budúcnosť, vedel som, že prišiel ten správny okamih a rozhodol som sa niečo s tým urobiť. A aj som urobil. A aj som dnes šťastný, chodím do práce s radosťou a s láskou. Zaujímavé na tom je, ako vás to posunie dopredu. Ako sa zmení váš pohľad napríklad na kvalitu vašej práce. Tá sa odvíja od prostredia, kde sa daná práca vykonáva. Prostredie je ten kľúčový faktor. Pod prostredím mám na mysli: ľudí - spolupracovníkov, koncepciu alebo ak chcete filozofiu firmy, vízie jej majiteľa, trendovosť a jej aplikáciu v praxi... V plnej miere som si to uvedomil v mojom novom prostredí. Uvedomil som si, ako málo toho viem a koľko sa toho ešte musím učiť. A to je presne to, čo vám dobré rozhodnutie prinesie. To je presne to, čo vás posúva dopredu. To je presne to, kedy rastiete a „odborniete".

Zistil som moje veľké rezervy v kvalite služby, akú klientom ponúkam. Najdôležitejšie však je práve toto uvedomenie si. Diagnostikovali ste si ho a idete ho „liečiť". Recept, vami vystavený, znie: získať si klientovu dôveru vo vás. No ale ako to urobiť, pýtate sa sám seba, ako si mám nakloniť klienta? A odpoveď znie: nie je to jednoduché. V prvom rade musíte chcieť. Chcieť pracovať na sebe, učiť sa, zamerať sa, mať disciplínu a hlavne vydržať, byť trpezlivý. Úspešnými biznismenmi a zároveň vyhľadávanými odborníkmi sa nestanete za deň ani za dva :D Takže nevzdávajte to a vytrvajte v tom úsilí.

Naozaj dobrí odborníci v mojej pracovnej sfére musia ovládať znalosti z psychológie, musia byť nabitý aktuálnymi ekonomickými informáciami ako aj fundamentálnymi správami, samozrejme vedieť adekvátne podať tieto informácie, tzn. vynikať v komunikatívnosti, vedieť si menežovať svoj čas, dbať na svoj vzhľad a na svoje telo, disponovať určitou dávkou diplomacie, ovládať anglický jazyk, práca s počítačom je nevyhnutnosť, nie menej dôležité je načúvať klientom, nechať ich zapojiť sa do diania a konečné rozhodnutie nechať na nich samotných. Skĺbením týchto vašich znalostí si získate klienta a jeho dôveru. Dokázali ste to.

Tým sa však vaša práca nekončí, naopak, práve sa začína ale o tom viac až na budúce.

 

Posielam vám všetkým toľko pozitívnej energie, koľko si želáte. Buďte šťastní, buďte usmievaví a tešte sa zo života tak ako ja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?