Naše sny

Autor: Stanislav Barta | 8.11.2011 o 8:19 | (upravené 22.11.2011 o 20:38) Karma článku: 4,83 | Prečítané:  803x

Krásna téma. Naše sny. Už ste sa nad ňou niekedy zamysleli? Premýšľali ste o tom odkiaľ sa berú a kam miznú? Prečo si niektoré pamätáme a iné zase nie a nie vytiahnuť do nášho vedomia, do našej pamäti. Vedci skúmajú túto záhadu už niekoľko storočí, resp. nebojím sa to povedať, tisícročí. Hľadajú súvislosť medzi realitou a snami, čo je spúšťacím mechanizmom, čo je príčinou tvorenia snov, prečo sa nám snívajú sny spojené s udalosťami v minulosti, prečo padáme alebo nás niekto naháňa... Veľmi dobre to zachytil režisér filmu Počiatok, v hlavnej úlohe s L.D.Capriom s nie typickým, americkým hepyendom. Žijeme svoj život alebo je to len niekým vytvorená snová ilúzia, všetko a všetci okolo nás sú imaginárny? Taká Einsteinová otázka, teória relativity.

Ja by som vám chcel dnes porozprávať o mojich snoch. Rozhodol som sa urobiť si knihu snov. Háčik je v tom, že to nebudú sny, ktoré sa mi už snívali a ja si ich postupne zapisujem, zakresľujem. Budú to sny, predstavy, želania...proste niečo čo by som chcel aby sa mi snívalo. A nie len snívalo. Ja to chcem pritiahnuť do môjho života. Pripravil som si na to taký špeciálny recept namiešaný zo správnych ingrediencií a postupne servírovaný môjmu podvedomiu.

V prvom rade si potrebujete jasne zadefinovať vaše sny, tajné želania a to bez ohľadu na ich zdanlivú nereálnosť. Nesmiete v tom hľadať logiku, proste napíšte si to tak, ako to vy sám cítite. Potom si kúpte zošit. Pekný zošit. Čo pekný, krásny zošit! Idete si predsa urobiť vašu vlastnú knihu snov a musí tomu samozrejme zodpovedať aj kvalita a vizuálna stránka. Musíte tomu dodať vážnosť a zároveň krásu. Tá kniha bude tvoriť súčasť vášho života, bude to taký váš osobný „životník", od slova denník, samozrejme so zamenením slova deň za slovo život  :-) A jediným autorom a scenáristom ste vy. A teraz príde to najdôležitejšie, naplniť obsah tejto knihy. Svoje sny a túžby si nalepte do nej vo forme obrázkov z novín a časopisov (vedci totiž prišli na zaujímavú „novinku" - až 88% všetkých informácií vnímame prostredníctvom očí), zvyšné, podľa pocitov a obsahu, si napíšte. Urobte to v poradí v akom ste ich zaregistrovali. Neskúmajte a nefiltrujte ich podľa ich logického základu. Ak proste túžite byť horolezcom a zdolávať osemtisícovky, chcete zažívať ten úžasný pocit víťazstva, tú eufóriu ale zatiaľ ste nevyšli peši ani na ôsme poschodie, nevadí, kľudne to tam nalepte, prípadne napíšte... Sú to vaše sny a nejdete pred žiadnu komisiu ich obhajovať (keď ste videli Fantozziho ako mal predstavy o  „megaprezidentovi" firmy a tie sa objavili na oblohe. Potom bol predvolaný pred komisiu a požiadali ho aby to vysvetlil a opravil :D

Zmyslom vytvorenia tejto knihy je dostať naše sny a túžby, všetko po čom naše srdiečko piští, do nášho podvedomia. Vizualizovať si ich, stotožniť sa s nimi, potom príde emócia prostredníctvom ktorej ich budete preciťovať a prežívať. Neskôr vám prídu do snov až sa nakoniec stanú súčasťou vášho života, vami vytvorenou realitou. Scenár sa naplnil!

Urobte si aj vy svoje knihy snov, vytvorte si aj vy svoju vlastnú realitu. To vám z celého srdca prajem.

Posielam vám všetkým toľko pozitívnej energie, koľko si želáte. Buďte šťastní, buďte usmievaví a tešte sa zo života tak ako ja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?