Správne sa rozhodnúť

Autor: Stanislav Barta | 2.11.2011 o 7:25 | (upravené 22.11.2011 o 20:40) Karma článku: 5,14 | Prečítané:  701x

Denne robíme rozhodnutia, niekedy vedome, niekedy celkom nevedome, automaticky alebo aj zotrvačne. Samozrejme tieto naše rozhodnutia ovplyvňujú náš život a to pozitívne alebo negatívne. Inak povedané sami si tvoríme náš svet a sami sme za to zodpovedný. Už ako malé deti sa nás často pýtali: čím by si chcel byť keď budeš raz veľký? Väčšina z nás nemala ani poňatia a len tápala, prípadne čerpala z nápadov a inšpirácii iných detí. Neskôr sme sa však museli rozhodnúť aké bude naše ďalšie smerovanie, aká bude naša budúcnosť (výber strednej školy). Či to bol dobrý, šťastný výber prípadne menej dobrý, vie každý z nás. Môj bol taký menej šťastný (študoval som chémiu a naozaj ma nebavila). Prišiel štvrtý, maturitný ročník a očakávalo sa od nás ďalšie rozhodnutie, výber: škola alebo práca, čiže peniaze. Ja som sa priklonil k tej pracovnej voľbe a preto sa teraz venujem samovzdelávaniu :D

Nie dávno som sa rozhodoval v súvislosti s mojou budúcnosťou. S mojou realitnou budúcnosťou. Cítil som, že stagnujem a čo je horšie, uvedomil som si môj nesúhlas s filozofiou spoločnosti, pre ktorú som vykonával moju špecializáciu. Taký môj vnútorný hlas, moja intuícia, mi našepkávala: Chalan, je čas na zmenu. A keďže od určitej etapy v mojom živote počúvam dôslednejšie tento hlas, neprotirečil som mu a začal sa pripravovať na tento prechod, na túto zmenu. Neviem koľkí z vás urobili takúto zásadnú zmenu (ukončenie spolupráce a zmenu spoločnosti) , no tým ktorí ju ešte neurobili musím oznámiť, nie je to také jednoduché ako to na začiatku vyzerá. A to tak emocionálne ako aj technicky. Výsledok však rozhodne stojí za to, ten pocit, ten nový „drive", zapálenie a nové vízie. Zrazu sa usmievate a tešíte sa do práce. Tešíte sa na nové výzvy a podvedome cítite, že ste urobili ďalší správny krôčik v budovaní vašej budúcnosti.

Musím sa Vám priznať k jednej veci, ktorú som si dnes naplno uvedomil. Na budúci rok budem mať 40 rokov, slušné však a som nadšený tým, ako si môžem sám budovať svoju budúcnosť. Cítim v sebe toľko energie, toľko chuti pracovať na sebe, rásť a tvoriť. Toľko energie, toľko lásky až mám chuť vykríknuť: Milujem tento život! Milujem žiť!

Posielam vám všetkým toľko pozitívnej energie, koľko si želáte. Buďte šťastní, buďte usmievaví a tešte sa zo života tak ako ja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?