Nehnuteľnosti versus hypotéky

Autor: Stanislav Barta | 18.8.2011 o 8:27 | Karma článku: 4,42 | Prečítané:  1669x

Pozor - pozor, atention - atention a samozrejme aj pre p. Slotu: figyelem - figyelem! Chystajú sa zmeny v bankovom sektore, resp. určité obmedzenia. Tak mi dovoľte sa s Vami podeliť o tieto novinky.  

 

Pre kúpychtivých a hlavne pre tých, ktorí si chcú financovať nákup nehnuteľnosti.

Dnes som obdržal zaručene overenú informáciu alias jedna babka povedala, že poskytovanie hypotekárnych úverov ako aj úverov na bývanie bude značne obmedzené a schvaľovací proces, predchádzajúci poskytnutiu úveru žiadateľovi, tak komplikovane ťažký až sa javí ako utopistický. Nechcem tu šíriť akési dezinformácie ( veď uznajte sami, zdroj informácie zaručuje naozaj dostatočnú garanciu ), ani tu nechcem predhodiť takú klasickú novinársku kačicu avšak nerád by som sa potom stretol s „obvinením" typu: Prečo nás ten Barta včas neinformoval?!

V každom prípade, nech už to bude tak alebo onak, určite dôvod na zamyslenie sa, či sa náhodou nekončí éra skutočne veľmi priaznivých hypotekárnych úrokov. Bolo to potrebné ( a mám tým na mysli tie nízke sadzby pri úveroch spojených s kúpou nehnuteľností ) z dôvodu naštartovania ekonomiky, stavebníctva, trhu s nehnuteľnosťami - dočasný, tzv. krízový režim. Podľa určitých makroekonomických ukazovateľov, však nastal čas na zmenu, rozumej sprísnenie úverových podmienok. Uchádzači o úver budú musieť spĺňať skoro nemožné aby banka bola ochotná poskytnúť im ho. A to sa samozrejme rozprávame o výške +/- 70% kúpnej ceny, resp. znaleckého posudku. No čo k tomu dodať. Skúste sa zamyslieť.

 

Keďže som v tomto fachu ( mám na mysli reality ) už nejaký piatok, alebo štvrtok, neviem presne, zažil som už niekoľko podobných zmien. Obyčajne to býva ruka v ruke s médiami, samozrejme s typom informácií, ktoré sú určené širokej verejnosti. Ale veď to poznáte aj sami a poznali to aj naši otcovia a mamy a ich otcovia a mamy: Bez vetra sa ani lístok nepohne.

Záver si urobte sami, koniec - koncov, sme dospelí ľudia a robíme rozhodnutia.

 

„Nech žije kapitalizmus!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?