Realitný trh a realita

Autor: Stanislav Barta | 27.6.2011 o 9:06 | Karma článku: 4,57 | Prečítané:  1474x

  Veď to už vlastne skoro všetci poznáme: teória a realita, dva veľmi rozdielne svety! Nie je tomu inak ani v realitnom biznise. Ekonomická kríza síce očistila našich „ profesionálov" a to tak v radoch maklérov ako aj majiteľov realitných kancelárií, avšak iba čiastočne. Stále je úroveň poskytovania služieb v tomto segmente žalostne nízka, samozrejme až na niekoľko svetlých výnimiek. Nepísanou pravdou však zostáva, že „vysokú" kvalitu poskytovania služieb v súvislosti s trhom nehnuteľností zabezpečujú „profesionálny" realitný makléri. Podobne ako keď prídete do obchodu, k mobilnému operátorovi, či do banky, tam je tiež značné množstvo„profesionálov".  

 

Sám som realitný maklér a zároveň aj majiteľ realitnej spoločnosti už viac ako 5 rokov. Veľmi dobre poznám spôsoby a maniere akými zvyknú pracovať makléri viacerých realitných kancelárií:

-         pozrieť si súkromnú inzerciu, zavolať „majiteľovi" a pridať si nehnuteľnosť do ponuky. To že by bolo vhodné prísť osobne obzrieť nehnuteľnosť, vyžiadať si podklady preukazujúce vlastnícky vzťah k nehnuteľnosti, urobiť si dôkladnú fotodokumentáciu, zistiť kto je správcom..., to sú nepodstatné fakty,

-         kvalita poskytovaných služieb súvisiacich s jednotlivými obchodnými prípadmi je veľmi nízka a klient je obyčajne zavádzaný nejasnými podmienkami na sprostredkovateľských zmluvách, nehovoriac už o exkluzívnych zmluvách,

-         vytváranie tzv. realitných kartelov, kde sa cena nehnuteľnosti umelo stlačí na najnižšiu možnú hranicu,

-         nevzdelanosť, vtieravosť až arogancia, prípadne vypočítavosť a to hlavne ku starším ľuďom ako aj k ľuďom v hmotnej núdzi.

 

Náš realitný trh je veľmi malý, mladý a jeho hlavný problém spočíva v socialistickom

dedičstve - urobiť si všetko sám a lacnejšie. Významnou skutočnosťou je aj presýtenosť trhu realitnými kanceláriami. Ďalším nie menej dôležitým faktom je nedôvera k realitným spoločnostiam, vzhľadom na vyššie popísané skutočnosti.

 

K tomu aby sa kvalita služieb zmenila je potrebné upraviť veľa „premenných". Medzi prioritné patrí tzv. Profesionalizácia realitných maklérov a samozrejme aj sprísnenie podmienok zakladania realitnej spoločnosti ( podmienkou je buď vysokoškolské vzdelanie alebo prax minimálne 5 rokov ). Medzi ďalšie, nie menej dôležité patria  pravidelné školenia, certifikácie časovo ohraničené, odborné povedomie, väčšia individuálna starostlivosť a prístup.

 

Budúcnosť realitného biznisu je v silných globálnych spoločnostiach a profesionálnych makléroch. Preto svojím profesionálnym prístupom, svojou odbornosťou ako aj individuálnou starostlivosťou o klienta, ktorá nie je len o právnom servise, by som sa chcel pričiniť o vytvorenie nového, zlatého štandardu, kvality poskytovaných služieb. Chcel by som pozdvihnúť úroveň kvality služieb, poskytovaných v tejto oblasti, rozšíriť ponuku týchto služieb a v neposlednom rade poskytnúť klientovi GARANCIU ochrany jeho prostriedkov. Veď väčšina obchodov s nehnuteľnosťami sa pohybuje v miliónových čiastkach, aj keď v EURách to tak nepôsobí a veľa krát ide o jediný majetok klienta. Chcel by som priniesť pocit kvality, bezpečia a spokojnosti.

 

 

Moje krédo znie:          Garantujem Vašu spokojnosť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Kližan nezvládol záver tretieho setu, Wawrinka otočil priebeh zápasu

Slovenský tenista už raz so Švajčiarom hral. Prehral až po trojsetovej bitke.

TECH

Na Zemi vznikne nový superkontinent

Vedci pátrajú po minulosti a budúcnosti superkontinentov.


Už ste čítali?